Forum

Witaj Gość 

Pokaż/ukryj nagłówek

Witaj Gościu, proszę sięzalogować lub zarejestrować.

Strony: [1]
 Odpowiedz   
Autor Temat:Co mi może być?
Gość

Link do postu
Post Co mi może być?
w: 2020-05-19 10:09

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam 31 lat. Mam żonę, 4 letniego syna i w miarę dobrą pracę. Wydawać by się mogło, że powinienem się cieszyć ze wszystkiego co mam ale ja nie potrafię się cieszyć z niczego. Jestem ciągle zły, zęby same się zaciskają. Od jakiś 3-4 lat zacząłem mieć problemy ze snem. Zazwyczaj dobrze zasypiam. Ale wystarczy, że dziecko zapłacze, ktoś w bloku coś stuknie, żona wstanie i od razu się wybudzam. Nie dam rady zasnąć ponownie. Wystarczy mi pół godziny snu i koniec. Nie dam rady dalej spać. Serce mi wtedy bije jak oszalałe a ja jestem tak zdenerwowany, że nie panuję nad sobą. Śpię w stoperach ale to nic nie pomaga. Jestem na skraju wyczerpania. Nie dam rady pracować, w domu nie dam rady nic robić. Nawet zabawa z dzieckiem to dla mnie spory wysiłek. Czasami zdarzy się, że wyśpię się z 6-7 godzin bez przerwy to wtedy mam cudowny dzień i spędzam go z uśmiechem na twarzy. Ale taka sytuacja nie zdarza się często. Jestem przebadany pod każdym kątem i wyniki mam idealne. Żadnych problemów z sercem czy żołądkiem. Krew i tarczyca również przebadana w każdy z możliwych sposobów. Zdecydowałem się w końcu zapisać do poradni zdrowia psychicznego. Jednak pierwsza wizyta jest dopiero za miesiąc. Nie wiem czy wytrzymam tyle czasu. Dzisiaj w nocy wstałem o 22:30. Oczywiście nie dałem rady zasnąć. Byłem już w takim stanie, że myślałem nad sposobami jak stracić przytomność. Na szczęście się w porę opamiętałem. Nie wiem co mam robić. Żona też już ma dość bo ciągle się o wszystko czepiam i nic mi nie pasuje.
Proszę o pomoc

Gość

Link do postu
Post Odp: Co mi może być?
w: 2020-05-19 10:53

Idź do internisty przepisze ci leki na zaśnięcie póki co np Zolpic. Zaśniesz jak dziecko.

Lekarz-
Dorota
Moderator
Link do postu
w: 2020-05-19 19:45

Z lekami typu zolpidem czy innymi tak zwanymi lekami "Z" trzeba uważać - szybko uzależniają. Nie tędy droga. Najpierw warto się zastanowić i przyjrzeć się temu, co się dzieje, skąd takie samopoczucie. Poza tym przecież zaburzenia snu - jak rozumiem - nie są tu jedynym czy nawet wręcz nie głównym problemem.
Na początek radziłabym pójść do internisty lub lekarza rodzinnego i zrobić zestaw badań laboratoryjnych, żeby się przekonać, czy somatycznie nie dzieje się coś złego. Potem warto pomyśleć o rozmowie z psychologiem, żeby rozważyć ewentualne podjęcie terapii i uporanie się z przyczynami, a nie ze skutkami kłopotów

Gość

Link do postu
w: 2020-05-20 10:32

Dziękuję za odpowiedzi. Badania miałem robione kilkakrotnie i nic nie wykazały. Zolpidem przyjmuję od jakiegoś czasu ale sen po nim nie jest wystarczająco regenerujący. Po prostu ścina i się budzę po kilku godzinach przybity jak na kacu. Podejrzewam, że mam silną nerwicę. Mam nadzieję tylko, że wytrzymam ten miesiąc, który mi pozostał do wizyty.

Lekarz-
Dorota
Moderator
Link do postu
w: 2020-05-26 17:50

pierwszą metodą radzenia sobie z problemami ze snem jest obecnie tak zwana higiena snu. Czy zna Pani jej założenia?

Gość

Link do postu
w: 2020-06-03 10:14

Tak, znam i stosuję. Dzisiaj jestem po 3,5 godzinach snu. Ledwo chodzę. Nie wiem jak mi minie ten dzień, ale na pewno będzie bardzo ciężko. Boje się, że w końcu zasłabnę z przemęczenia podczas jazdy samochodem lub w pracy.

Odpowiedz:

CAPTCHA
Strony: [1]
 Odpowiedz   
Mingle Forum by cartpauj
Wesrja: 1.0.34 ; Strona wczytana w 0.067 sekund